Ranking liceów i techników 2026: województwo wielkopolskie

Oficjalne wyniki matury 2026 (CKE) dla 40 szkół z pełnymi danymi (pokazujemy TOP 20 w każdej kategorii). Licea i technika pozycjonujemy osobno. Zobacz metodologię.

Ranking liceów: TOP 20

#SzkołaŚrednia
3 przedmioty
PolskiMatematykaAngielskiZdawalność
1VIII Liceum Ogólnokształcące im Adama Mickiewicza90,7%80,5%94,4%97,1%100%
2Liceum Ogólnokształcące Św. Marii Magdaleny89,6%82,4%89,6%96,9%99,3%
3II Liceum Ogólnokształcące im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej88,5%84,3%84,9%96,2%100%
4I Liceum Ogólnokształcące im. Karola Marcinkowskiego87%80,2%85,1%95,7%100%
5XXXVIII Dwujęzyczne Liceum Ogólnokształcące86,9%76,8%86,1%97,8%100%
6XVI Liceum Ogólnokszta Łcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Charles De Gaulle’a86,7%76,3%86,8%97,1%100%
7I Liceum Ogólnokształcące w Swarzędzu im. Witolda Gromadzkiego Niepubliczna Szkoła Fundacji Ekos z Oddziałami Dwujęzycznymi niepubliczna86,7%77,2%87,2%95,6%100%
8III Liceum Ogólnokształcące im. Św. Jana Kantego86,5%76,4%87%95,9%100%
9VII Liceum Ogólnokształcące im. Dąbrówki85,5%75%86,1%95,4%100%
10VI Liceum Ogólnokształcące im. Ignacego Jana Paderewskiego84,6%73,8%85,7%94,2%99,4%
11III Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu84%73,2%85,1%93,6%100%
12V Liceum Ogólnokształcące im. Klaudyny Potockiej83,4%72,7%83,9%93,5%100%
13XII Liceum Ogólnoksztłcace im. Marii Skłodowskiej -curie83,2%74,9%80,8%94%98,8%
14IX Liceum Ogólnokształcące im. Karola Libelta82,9%73,5%80,9%94,3%98,7%
15II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika z Oddziałami Dwujęzycznymi i Międzynarodowymi w Lesznie82,2%71,2%80,3%95%100%
16I Liceum Ogólnokształcące im. Rodu Leszczyńskich w Lesznie81,8%71,5%80,9%93%99,5%
17IV Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej81,4%73,9%76,8%93,5%100%
18Publiczne Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące w Poznaniu im. Bł.piątki Poznańskiej81,4%70,9%79,1%94,2%96,9%
19II Liceum Ogólnokształcące Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Pile niepubliczna80,2%70,5%77,6%92,6%100%
20II Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Koninie80,2%73,8%75,5%91,4%98,3%

Ranking techników: TOP 20

#SzkołaŚrednia
3 przedmioty
PolskiMatematykaAngielskiZdawalność
1Technikum Komunikacji83,4%71,2%86,5%92,6%99,3%
2Technikum Łączności77,6%65%79,4%88,2%97,8%
3Technikum Tarnowo Podgórne72,9%62,2%70,4%86%93,4%
4Technikum Ekonomiczno-administracyjne nr 171,4%61,6%67,9%84,7%98,8%
5Technikum Energetyczne im. Henryka Zygalskiego70,2%66,4%62,9%81,2%96,4%
6Technikum im. Św. Józefa w Kaliszu niepubliczna69,2%60,7%62,2%84,6%92,6%
7Technikum w Zespole Szkół Zawodowych im. Powstańców Wielkopolskich w Gostyniu68,1%58,3%71,7%74,4%90,3%
8Technikum w Swarzędzu67,7%55,9%65,1%82,1%90,2%
9Technikum nr 1 im. Waldemara Gostomczyka67,3%56,1%67,8%78,1%93,4%
10Technikum nr 1 we Wrześni67,2%58,9%64,2%78,7%90,7%
11Technikum nr 5 w Lesznie66,9%57,8%57,4%85,4%86,4%
12Technikum nr 1 im. Stanisława Staszica w Nowym Tomyślu65,9%55,8%63,3%78,8%91,2%
13Technikum nr 2 w Krotoszynie65,5%67,8%54%74,6%82,6%
14Technikum w Zespole Szkół Ekonomicznych w Gnieźnie65,4%59%59%78,3%82,7%
15Technikum przy Zsea w Kole65,3%70,4%58,2%67,3%85,2%
15Technikum nr 165,3%50,6%71,4%73,9%75,9%
17Technikum nr 264,9%57,2%60%77,6%92,2%
18Technikum Poligraficzno-administracyjne64,8%63,7%51,9%78,7%80,7%
19Technikum Budowlane im. Gen. Władysłwa Andersa64,5%59,6%55,8%78,2%85,4%
20Technikum nr 1964,4%54,9%56,7%81,6%88,7%

Rankingi miast: województwo wielkopolskie

Licea i technika z pozostałych miejscowości

Dwujęzyczne Liceum Ogólnokształcące (Luboń)Liceum Ogólnoksztacące dla Dorosłych "lider" w Buku (Buk)Liceum Ogólnokształcące "odkrywcy" (Głuchowo)Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych w Mroczeniu (Mroczeń)Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Kleczewie (Kleczew)Liceum Ogólnokształcące im. Karola Kurpińskiego we Włoszakowicach (Włoszakowice)Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Puszczykowie (Puszczykowo)Liceum Ogólnokształcące im. Romka Strzałkowskiego w Suchym Lesie (Suchy Las)Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Garczyńskiego w Zbąszyniu (Zbąszyń)Liceum Ogólnokształcące Im.tadeusza Kościuszki w Łobżenicy (Łobżenica)Liceum Ogólnokształcące w Jutrosinie (Jutrosin)Liceum Ogólnokształcące w Zespole im. Konstytucji 3 Maja w Pobiedziskach Letnisku (Pobiedziska)Prywatne Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych "przyszłość" w Boguszycach (Boguszyce)Społeczne Licuem Ogólnokształcące (Wiry)Technikum (Powodowo)Technikum Ekonomiczne (Przemęt)Technikum im. Płk. Ludwika Bociańskiego w Marszewie (Marszew)Technikum im. Powstańców Wielkopolskich w Bojanowie (Bojanowo)Technikum im. Wilhelma Balińskiego w Powierciu (Powiercie)Technikum im. Wincentego Witosa w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzałkowie (Strzałkowo)Technikum Im.jana Kilińskiego w Zdunach (Zduny)Technikum nr 1 im. Ks. Wacława Blizińskiego w Liskowie (Lisków)Technikum w Brzostowie (Brzostowo)Technikum w Gołańczy (Gołańcz)Technikum w Mosinie (Mosina)Technikum w Opatówku (Opatówek)Technikum w Tarcach (Tarce)Technikum w Wyrzysku (Wyrzysk)Technikum w Zespole Szkół im. Adama Mickiewicza w Objezierzu (Objezierze)Technikum w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Dezyderego Chłapowskiego w Witkowie (Witkowo)Zespół Szkół Leśnych im. Inż. Jana Kloski w Goraju-technikum Leśne (Goraj-Zamek)Zespół Szkół Rolniczych w Grzybnie Technikum im. Gen. Józefa Rufina Wybickiego w Grzybnie (Grzybno)

Źródło danych: CKE Mapa Wyników, EM2023_2026_szkoly_07.xlsx, sesja majowa (stan 07.2026). Aktualizacja o sesje poprawkowe: wrzesień 2026.